Bogata oferta firm w branży budowlanej sprawia, że nowym podmiotom chcącym zaistnieć w tym segmencie jest niezwykle trudno wprowadzić innowacyjne elementy, które będą w stanie skutecznie rywalizować ze znanymi markami. Pod kątem cenowym wydaje się to niezwykle trudne w realizacji, dlatego należy postawić przede wszystkim na jakość swojego produktu. A jeżeli idzie to w parze z całkiem konkurencyjną ceną, mamy absolutnie szansę na zaistnienie w tym segmencie. Dlatego produkowanie zaprawy klejącej według własnej unikalnej receptury może być wartym rozważenia pomysłem na biznes.
Odpowiednia wiedza
W pierwszej kolejności warto być dobrze zorientowanym w kontekście składu chemicznego produktów konkurencyjnych firm, aby nie kopiować ich pomysłów. Jeżeli nasza koncepcja na wytwarzanie kleju wymaga od nas zastosowania drogich składników, przesadne opuszczanie ceny może nas doprowadzić do skraju opłacalności całego biznesu. Chcąc uniknąć takiej sytuacji powinniśmy w pierwszej kolejności dokładnie skalkulować, w jakim przedziale kosztów będziemy się w stanie zamknąć. Da nam to podstawę do skonstruowania wstępnej oferty i określenia grupy docelowej, do której chcemy trafić.
Na rynku mamy do czynienia z zaprawami przeznaczonymi do różnego rodzaju płytek, różniących się przyczepnością, wydajnością i elastycznością, przystosowanych do określonego podłoża lub ściany. Kleje specjalistyczne, np. pod ogrzewanie podłogowe, są znacznie droższe w stosunku do uniwersalnych odmian. Dlatego właśnie czasami nie warto decydować się na konkurowanie z firmami, które oferują najtańsze na rynku produkty, ponieważ pod kątem cenowym z całą pewnością będziemy na przegranej pozycji.
Dokładna znajomość składu chemicznego
Przygotowując zaprawę klejącą musimy dokładnie wiedzieć, co będziemy oferować klientowi. Mowa tu o składzie chemicznym danego produktu. Tylko w ten sposób będziemy mogli w precyzyjny sposób określić na opakowaniu sposób