W zimowe mroźne wieczory przyjemnie jest się ogrzać przy kominku, zwłaszcza w towarzystwie ukochanej osoby, w romantycznej atmosferze. Dawniej kominek był produktem luksusowym, dostępnym tylko dla wybranych – najbogatszych. Obecnie stał się znacznie bardziej popularny, powszechny i ogólnie dostępny ze względu na rosnący standard życia, a także niższe koszty jego zakupu i utrzymania. Coraz więcej osób montuje kominek w swoim domu, aby nadać wnętrzu niepowtarzalny klimat i charakter. Ta tendencja umożliwia otworzenie dochodowego biznesu w postaci firmy oferującej projektowanie (komputerowe oraz wizualizacje 3D), budowę, a także montaż kominków.
W tej branży ważne jest zaproponowanie klientowi tradycyjnych jak i nowoczesnych form i kształtów. Liczy się tutaj nie tylko bogaty wybór kratek, wkładów kominkowych służących do obudowy (także szeroka gama modeli: klasyczne, nowoczesne, rustykalne), ale również otwarte nowoczesne paleniska, tzw. biokominki. W tym celu konieczne jest nawiązanie współpracy z producentami, aby móc zaproponować konkurencyjne ceny. Należy położyć nacisk na funkcjonalność, a także być otwartym na realizację indywidualnych zamówień zgodnych z projektem klienta. Ofertę warto wzbogacić o budowę systemów kominowych, pieców kominkowych wolnostojących, systemów dystrybucji gorącego powietrza (grawitacyjnych i z turbiną) oraz instalację wkładów kominkowych z płaszczem wodnym i kominków elektrycznych, jak również sprzedaż różnego typu akcesoriów, takich jak: stojaki i kosze na drewno, ekrany i parawany kominkowe, ruszty, stojaki na zapałki, zestawy kominkowe (jak szczotka, szufelka, pogrzebacz, szczypce) oraz odpowiednie środki czyszczące.
Dobrze jest rozwinąć swoją ofertę na tyle, aby móc zaproponować zarówno tańsze modele kominków, jak i droższe dla osób bogatszych lub bardziej wymagających. Powinniśmy zaproponować klientom zróżnicowane wielkości kominków, całkowicie zabudowane w ścianie, zabudowane częściowo bądź wolnostojące.
Aby rozpocząć biznes z zakresu