W przypadkach ciężkich zachorowań wiele osób jest w stanie wydać wielkie pieniądze, tylko po to, aby ich pupil wrócił do zdrowia oraz aby poczuł się fizycznie lepiej. Miejsca takie jak lecznice dla zwierząt nie tylko pomagają w dbaniu o dobrą kondycję naszych pupili, ale również w ich pielęgnowaniu – wiele lecznic udziela porad jak skutecznie dbać o zdrowie psa, kota, czy innych zwierząt. Lekarze weterynarii zdają się być również doskonałym źródłem wiedzy na temat zdrowego trybu życia naszych pupili. Lecznice tego typu są więc nie tylko potrzebne – mogą one stanowić dochodowe źródło dochodu. Jeśli posiadamy odpowiednie kwalifikacje czy też wiemy, iż możemy zatrudnić profesjonalnego lekarza – ta praca jest właśnie dla nas.
Do otwarcia lecznicy najlepiej jest posiadać wykształcenie weterynaryjne. Początkowo możemy zainwestować w niewielką przychodnię weterynaryjną, którą z czasem możemy przekształcać w znacznie większy zakład leczniczy. Konieczne jest zainwestowanie w odpowiednią powierzchnię – najlepiej niewielki budynek, w którym znajdzie się miejsce na poczekalnię, recepcję, gabinet przyjęć oraz niewielką salę operacyjną. W przypadku prowadzenia operacji konieczne jest również zapewnienie zwierzętom miejsca na dochodzenie do siebie po zakończonym zabiegu.
Przychodnia weterynaryjna musi zostać wyposażona w podstawowe elementy wyposażenia medycznego dla zwierząt. Konieczne są również odpowiednie meble. Niezbędne będą szafy, w których ułożymy szczepionki, lekarstwa oraz sprzęt medyczny; biurko i krzesła; a także leżanka bądź specjalny stół dla zwierząt. Konieczne okażą się również podstawowe środki lecznicze, produkty higieniczne, etc.
Podsumowując: stacjonarny
zakład leczniczy może oferować zabiegi chirurgiczne, leczenie ambulatoryjne oraz niektóre badania. To jednak nie wszystko - warto zaoferować całodobowe usługi leczenia zwierząt na miejscu oraz wizyty weterynaryjne w domu klienta. W profesjonalnej lecznicy nie powinno zabraknąć gabinetów lekarskich, sali zabiegowej, sali operacyjnej z nowoczesnymi lampami i stołem, sali USG i RTG wyposażonej w nowoczesny aparat ultrasonograficzny i rentgenowski, ciemni RTG, recepcji oraz niewielkiego pokoju socjalnego i poczekalni, a także szpitala wyposażonego w łóżka oraz klatki. Oprócz tego trzeba zakupić do kliniki: elektrokardiograf, urządzenia do krioterapii, aparat do narkozy wziewnej, endoskopy, inkubatory oraz instalację tlenową.
Jeśli nie posiadamy odpowiednich kwalifikacji do prowadzenia lecznicy konieczne jest zatrudnienie doświadczonych weterynarzy, którzy pomogą nam budować renomę naszego zakładu. Bardzo ważne jest, iż w takiej sytuacji naszym zadaniem jest praca administracyjna – zapewnianie sprzętu leczniczego i wiele więcej.
Co może stanowić nasza ofertę? Z pewnością profilaktyka; intensywna terapia z zastosowaniem tlenoterapii; interna; chirurgia w pełnym zakresie, zabiegi ortopedyczne, badania na dysplazję stawów biodrowych; położnictwo i ginekologia, badania cytologiczne i hormonalne, określanie fazy cyklu rujowego (czas krycia); stomatologia (w tym usuwanie ultradźwiękami kamienia nazębnego) Powinniśmy zainteresować się również możliwością chipowania zwierząt – jest to coraz powszechniejsza praktyka, chętni wykorzystywana w krajach UE. Poza klasycznymi zwierzętami domowymi warto objąć swoją ofertą również zwierzęta egzotyczne, takie jak papugi, gady, płazy. W naszej lecznicy warto mieć również do zaoferowania różnorodne produkty do pielęgnacji zwierzaków i ich sierści.
|