Wiele miast wyczuwa w tym trend, dlatego na szybko inwestuje w nowe ścieżki rowerowe, ba, nawet parkingi dla rowerów. Na terenie śląskich miast oraz w małopolskiej Wieliczce mieszkańcy mogą rowery zostawiać na parkingach przy stacjach kolejowych, którymi codziennie dojeżdżają do aglomeracji. Segment rowerowy sukcesywnie się rozwija w takiej sytuacji, a jego wzrost wynosi 10 procent rocznie – to olbrzymi kwota! Taka sytuacja sprawia, iż założenie własnego biznesu pod postacią sklepu rowerowego wydaje się doskonałą inwestycją na przyszłość. Od czego zacząć?
Konieczne badanie rynku
Polski rynek rowerowy wart jest około 600 milionów zł i jego wartość sukcesywnie rośnie. Sytuacja ta jest spowodowana stałymi podwyżkami w transporcie komunikacji miejskiej - wzrastają ceny biletów autobusowych, tramwajowych, pociągowych. Sytuacja ta wynika z konieczności serwisowania autobusów ale przede wszystkim z powodu drożejącego paliwa. Polacy szukają alternatywy w rowerach, i nie zadowalają się już klasycznymi składakami czy góralami – poszukują oni rowerów markowych, posiadających wysokie parametry techniczne i doskonały wygląd.
Warto spojrzeć na liczby i statystyki - w roku 2011 sprzedaż rowerów osiągnęła granicę około 1,5 miliona sztuk w Polsce. Co istotne i ciekawe - rośnie również zainteresowanie używanymi egzemplarzami oraz usługami serwisowania sprzętu rowerowego. Konkurencja jest silna, warto jednak szukać niszy dla siebie i zebrać odpowiednie środki do założenia tego rodzaju biznesu.
Prowadzenie sklepu rowerowego powinno być poprzedzone wykonaniem profesjonalnego biznesplanu. Nasza oferta powinna