Przyjemne z pożytecznym? Dlaczego nie, zwłaszcza kiedy pasja może pomóc w zarabianiu pieniędzy. Przy odpowiednim kapitale i relatywnie niewielkim ryzyku możemy zdecydować się na system franczyzowy. Jak wybrać markę? Najlepiej, aby idealnie pasowała do nas oraz przynosiła zysk. Ten sposób biznesowego podejścia prezentuje marka BERGSON, która program franczyzowy dedykuje podmiotom reprezentowanym zarówno przez pasjonatów, jak i szukających rentownej inwestycji. Jak się okazuje, sportowe hobby może przynosić całkiem przyzwoite dochody.
Kto może przystąpić do programu? - Każdy, kto dysponuje środkami na start oraz jest w stanie zaangażować się w projekt – mówi Paweł Łakomy, dyrektor handlowy ACM. – Firma gwarantuje pełne przeszkolenie i biznesowe know-how. Idealny franczyzobiorca marki BERGSON to ktoś, kto dzieli pasję do aktywnej rekreacji i potrafi zarazić swoim entuzjazmem klientów.
Decydując się na program franczyzowy otrzymujemy nie tylko bazę wiedzy, ale przede wszystkim rozpoznawalne logo, pakiet szkoleń, pełne zatowarowanie w towar ACM na koszt ACM, gotowy projekt wystroju sklepu oraz doboru asortymentu i promocji. ACM – spółka zarządzająca marką BERGSON – jest gotowa przygotować lokal od A do Z. Franczyzobiorca musi zaangażować przede wszystkim kapitał, a następnie dobrać odpowiedni personel.
W przypadku otwierania nowego sklepu BERGSON można zdecydować się na dwie formy współpracy:
układ menadżersko-inwestycyjny – w tym wariancie koszt przystosowania lokalu inwestor pokrywa w części , a z wypracowanej prowizji od sprzedaży, która jest skalkulowana na niższym poziomie kontrahent musi utrzymać tylko pracowników – przy takim wariancie wystarczy zainwestować od 30 do 100 tysięcy złotych, w zależności od wyboru lokalizacji
pełna franczyza – w tym wariancie wymagana jest pełna inwestycja w przystosowanie lokalu, wyposażenie, gotówka na zabezpieczenie umowy oraz kaucja. Opcja ta wymaga nakładów rzędu od 100 do 250 tysięcy złotych, a z wypracowanej prowizji od sprzedaży trzeba utrzymać personel oraz opłacić pełne koszty funkcjonowania sklepu ( czynsz, media, środki czystości itd.)
Czas akceptacji i załatwienia wszystkich formalności to minimalnie około 1,5 miesiąca. Właściciel marki musi zaakceptować całokształt przedsięwzięcia zanim dojdzie do otwarcia salonu.
Nakłady kapitałowe, jakie trzeba ponieść są zdecydowanie mniejsze niż budowa od podstaw własnej jednostki, która do tego musiałaby walczyć o swoją