W ostatnim czasie pszczelarstwo stało się szalenie modne. Dla wielu osób pszczelarzenie to świetna forma relaksu po pracy w biurze, a przy tym pożyteczna, bo dająca też własny miód czy pyłek. Wielu pszczelarzy idzie o krok dalej, chcąc podzielić się z innymi swoimi pasiecznymi doświadczeniami i poradami. W tym też celu wielu szuka odpowiedniej platformy, na której mogliby założyć własny blog.
Gdzie założyć blog pszczelarski i dlaczego?
Sposobów na założenie własnego bloga jest współcześnie naprawdę sporo. Można skorzystać z popularnych platform typowo blogowych, jak również hostingów, pozwalających na kompleksowe założenie własnej strony internetowej, w tym bloga.
Co wpływa na ranking bloga w wyszukiwarce?
Logicznym jest, że zakładając blog chcemy, by trafiło na niego dużo osób – w końcu to głównie dla nich, poza własną przyjemnością, tworzymy każdy wpis (często też blog stanowi formę reklamy naszej pasieki, co oznacza, że pomaga trafić do klientów, chcących kupić np. miód – tym bardziej więc powinno nam zależeć na tym, by blog był dobrze wypozycjonowany i cieszył się popularnością w Internecie). Przy obecnym funkcjonowaniu algorytmów Google, prowadzenie bloga czasami bywa w tym względzie niełatwe.
Nie wdając się w zbytnie szczegóły, wyjaśnimy jedynie, że aby dana strona WWW pojawiała się wysoko w wynikach wyszukiwarki, musi spełnić wiele wymagań, takich jak np.:
- ilość wpisów,
- unikalność i wysoka jakość treści,
- optymalnie dopasowane tytuły,
- poprawne SEO,
- atrakcyjność wizualna strony,
- odpowiednie ogólne warunki techniczne strony,
- siatka linków.
Na krótką chwilę skoncentrujmy się na budowie siatki linków, które prowadzą do danej strony (bloga) z innych witryn i które z niej wychodzą. Siatka ta jest dość ważna, a strona (blog) wyskakuje tym wyżej, im lepszej jakości są konkretne powiązania między stronami (linki).
W prostych słowach ujmując, jeśli prowadzimy blog i chcemy, by pojawiał się on wysoko w Google, dając tym samym większe szanse trafienia na niego, powinniśmy zamieścić sporo wartościowych artykułów (oraz zdjęć, filmów itp.), a następnie powinniśmy zadbać o odpowiednie linkowanie, czyli tak naprawdę o promocję naszego bloga, np. na znanych portalach, na które trafia wielu internautów (link z takiego
portalu ma właśnie wysoką jakość i wpłynie na lepsze pozycjonowanie bloga).
Dla wielu osób w tym miejscu zaczynają się pierwsze schody. Niewielu ma czas, ochotę czy środki finansowe, by w aż takim stopniu zajmować się własnym blogiem. Jakie jest więc wyjście?
Kluczowa sprawa – wybór miejsca do założenia bloga
Tu dochodzimy do sedna, czyli do tego, gdzie najlepiej założyć blog. Zamiast wybierać zwykłe platformy blogowe czy hostingi, pszczelarz może zdecydować się na założenie własnego i w pełni profesjonalnego, a przy tym darmowego bloga pszczelarskiego w portalu www.4apis.pl.
Jak to działa?
Rejestracja konta na 4apis zajmuje dosłownie chwilę, a użytkownik zyskuje dostęp do wielu przydatnych narzędzi, a przede wszystkim do nieporównywalnie wręcz większej szansy na dobrą promocję tworzonych przez siebie treści oraz swojej pasieki.
System blogowy 4apis opiera się o zaawansowany, lecz niezwykle prosty w obsłudze system CMS, czyli po prostu system, umożliwiający pisanie i publikowanie artykułów. Do wpisów można dodawać zdjęcia, filmy, np. z YouTube, a także linki do innych stron.
Ale właściwie co to mi da?
Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta: zakładając blog na portalu pszczelarskim 4apis.pl, od ręki trafiamy do właściwego grona innych pszczelarzy, którzy docenią nasze artykuły, oraz do potencjalnych klientów, chcących kupić miód, pyłek czy też np. matki pszczele lub ule.
Dzięki temu, że portal 4apis sam z siebie ma doskonałą promocję w Internecie i przyciąga wielu czytelników, nasz blog od razu zyska „większego kopa” i zdecydowanie więcej możliwości rozwoju.
Dodatkową zaletą niech będzie fakt, że rejestrując konto na 4apis, użytkownik jednocześnie zyskuje dostęp do forum pszczelarskiego, giełdy ogłoszeń dla pszczelarzy, a także do wyjątkowo przydatnych funkcjonalności, takich jak np. szkolenia dla pszczelarzy online czy aplikacja do wychowu matek.
W tej sytuacji wybór miejsca na założenie własnego bloga pszczelarskiego wydaje się być w zasadzie rozstrzygnięty.
Życząc wielu czytelników, zachęcamy do rejestracji bloga na www.4apis.pl.
|